trešdiena, 2023. gada 3. maijs

ŅUJORKAS SIERA KŪKA


Ņujorkas siera kūka ir no tām askētiski cēlajām kūkām, kas piemērota dažādiem svinīgiem brīžiem, lai piešķirtu elegantu atmosfēru. Tā ir bāla, nepacēlusies, viendabīgu un blīvu tekstūru. To raksturo maiga garša, krēmīga tekstūra un tās labākā piedeva ir ogu mērce. 

Izmanto kvalitatīvu krēmsieru ar patīkamu tekstūru un tradicionālo tauku saturu, kas iepakojumā jau nav saslāņojies vai sadalījies, kā tas nereti redzams jau atverot iepakojumu.

Visus siera masas produktus lieto istabas temperatūrā. Dažādas temperatūras var izsist sastingušus taukus un sabojāt tās konsistenci. 

Rūpnieciski ražotam krēmsieram jau ir pievienoti stabilizatori, tāpēc masai vairs nav nepieciešams pievienot ne kukurūzas cieti, ne citus tekstūru stabilizējošus produktus.

Pamatnei:
180 g Selga pilngraudu cepumu (var izmantot arī bezglutēna cepumus)
sauja riekstu (valriekstu, mandeļu, lazdu riekstu)
35 g sviesta

Pildījumam:
900 g krēmsiera
5-6 olas
125 g smalka konditorejas cukura (caster sugar) vai pūdercukura
1 vaniļas pāksts (plakaniski pārgriezta uz pusēm un izskrāpētas sēklas)
1 bio citrona rīvēta miziņa
2 ēdamk citrona sulas

Pamatnei blenderī samaļ cepumus un riekstus, iemaisa izkausētu sviestu un vienmērīgā kārtā ieklāj kūkas formas pamatnē, noblīvē un liek cepties cepeškrāsnī 180°C aptuveni 10 minūtes līdz tā krāsojas zeltaina. Izņem no cepeškrāsns un atdzesē. Pamatni cep atsevišķi, lai tai nebūtu jēla garša, tā turētos kopā un kļūtu viegli kraukšķīga. Pēc tam, kad veidnē virs pamatnes ir jau iepildīta siera masa, pamatne cepeškrāsni vairs neizcepsies.

Visas siera masas sastāvdaļas maisa, nevis kuļ, jo tajā nav nepieciešams ievadīt gaisu, jo cepšanās laikā tai nav jāuzpūšas vai jāpaceļas, bet gan jāsavelkas un jāizveido sviestam līdzīga – blīva, krēmīga un smērējama tekstūra.

Vispirms samaisa krēmsieru, lai tas kļūtu padevīgs un vijīgs. Ja krēmsiers nav izmaisīts un vijīgs, pievienojot citas sastāvdaļas, veidosies kunkuļi. Pēc tam krēmsierā iemaisa cukuru, vaniļas sēklas, rīvētu citrona miziņu un sulu, un tad pa vienai olas. Katru nākamo olu pievieno, kad iepriekšējā ir pilnībā iejaukusies masā. Krēmsiera masu iepilda formā virs izceptās un atdzisušās pamatnes un nolīdzina virsu.

Cep cepeškrāsnī 110˚ C temperatūrā aptuveni stundu. Cepeškrāsnī tai jāsilst viscaur vienādi. Ja nav iespējams krāsnī uzstādīt precīzu temperatūru vai krāsns nav pārāk laba, kūku cep ūdens peldē. Kūkas formu apņem ar foliju, lai būtu drošs, ka caur tās savienojumiem neiesprauksies ūdens, un liek dziļā cepampannā, kurā ielej ūdeni, kas sniedzas līdz 2/3 no kūkas formas augstuma.

Gatavību pārbauda, kūku viegli satricinot, tās vidum vēl viegli jāviļņojas, tad kūka ir gatava. Ja
viļņojas visa siera masa, nepaaugstinot temperatūru, to turpina cept 10-15 minūtes ilgāk. Izņem no krāsns un ļauj atdzist istabas temperatūrā, pēc tam uz nakti liek ledusskapī. Tikai tad, ar nazi atdalano formas malām un izceļ uz kūku šķīvja.

Pasniedz ar blendētu ogu (aveņu, ķiršu, zemeņu) mērci.

Bilde - Māra Enika, Viesistaba

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru