piektdiena, 2014. gada 25. jūlijs

AVEŅU TARTE AR PISTĀCIJU KRĒMA (FRANGIPANE) PILDĪJUMU


Francijā mani vienmēr fascinē kūku skulptūras. Pārdomāts ir viss, katrs salikums un detaļa, krāsas, tekstūras, garšas. Vienmēr esmu vēlējusies, kaut varētu kaut ko no tā visa realizēt saviem spēkiem. Apzinos, ka tik perfekta konditoreja prasa daudz vairāk, kā šobrīd varu atļauties, taču viens salikums man mūždien ir acu priekšā - maigi zaļais pistāciju krēms ar tajā izkārtotām košām avenēm. Šeit ir mana mazā sapnīša piepildījums. Klasika. Klasiska tarte un klasisks pildījums - pistāciju frangipane. Izbaudiet aveņu laiku!

Tartes pamatnei izmanto tefa miltu mīklu vai, gatavojot pēc tās pašas receptes, tefa miltus aizstāj ar kādiem citiem pilngraudu miltiem - viengraudu kviešiem, speltu. Avenes ne tikai krāsu kontrasta dēļ, bet arī garšu salikuma dēļ labāk saskan ar pistāciju nevis mandeļu frangipane. Ja vēlaties greznāk, tartes augšmalu pielīdzina vienādā augstumā un avenes izkārto ar cirkuļa precizitāti.

Jau cepu kaut ko ļoti līdzīgu - kazeņu tarti ar mandeļu frangipane. Vairāk informācija par frangipane atrodama pie mandeļu frangipane un pistāciju frangipane receptes.


1 porcija tefa miltu mīkla
300g avenes

Mīklu izrullē un ieklāj tartes veidnē, veidojot 4 cm augstu maliņu. Pamatni piepilda ar krēmu un pa virsu izkārto ogas. Cep iepriekš uzkarsētā cepeškrāsnī 180 grādos 40-45 minūtes līdz kamēr tartes pamatnes maliņas krāsojas zeltainas.